Strona glownaJaponia
Czy wiesz ze...
Sam widzialem
Artykuły
Zielona Herbata
Język
GaleriaTest
O stronieLinkiKontakt
Księga GościRoboty
Do niedawna roboty obecne były tylko w świecie science-fiction. Teraz ich obecność w życiu codziennym Japończyków jest czymś powszednim.

Japonia jest największym rynkiem dla robotów na świecie używanych w produkcji, prawie 50%. Roboty są używane w pracy i domu, w rozrywce i przemyśle, a patrząc w przyszłość można spodziewać się, iż zapotrzebowanie na nie będzie rosło.

W Japonii można zakupić roboty, które rozpoznają ludzkie twarze i lubią z nimi rozmawiać, a ich zachowanie zmienia się w zależności od tego jak są traktowane.

Chyba wszyscy słyszeli o stworzonym przez japońską firmę Honda, robocie ASIMORobot Asimo pokazanym światu w 2000 roku. Uważany za jeden z najbardziej rozwiniętych technicznie, chodzących  robotów na świecie, ASIMO stworzony tak by chodzić do  przodu, do tylu, w bok, biegać, omijać przeszkody i  wchodzić w interakcje z otoczeniem, rozpoznawać  ludzkie twarze i podążać za ich ruchem. Dobra wiadomość dla wszystkich zainteresowanych, istnieje możliwość wynajęcia ASIMO od Hondy.  Koszt to jedyne US$166,000 rocznie!                                                        

Za wielki hit w Japonii można również uznać inteligentny robot muzyczny MIURO, który tańczy do granej przez siebie muzyki. Może odtwarzać muzykę z iPoda lub też PC-eta z naprawdę wysoką jakością dźwięku, a wszystko po to by umilić życie szczęśliwemu nabywcy.

Do opracowania powyższego materiału korzystałem z materiałów z następujących stron internetowych:

www.wikipedia.pl
All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2008 by Moja Japonia