Strona glownaJaponia
Czy wiesz ze...
Sam widzialem
Artykuły
Zielona Herbata
Język
GaleriaTest
O stronieLinkiKontakt
Księga Gości
Forum
*Nowo dodane linki oznaczone zostały fioletowym kolorem.


Instytucje
www.pl.emb-japan.go.jp - oficjalna strona ambasady Japonii w Polsce - Najnowsze wiadomości z Japonii oraz informacje o kontaktach dyplomatycznych między obydwoma krajami. Nie powiem, żeby strona zwalała z nóg, ani graficznie ani merytorycznie. Nie mniej jednak lektura obowiązkowa dla wszystkich udających się do Japonii.
www.jnto.go.jp - oficjalna strona japońskiej organizacji turystycznej(bez opcji polskojęzycznej). Strona obowiązkowa dla każdego, kto chce się czegoś dowiedzieć o Japonii. Mnóstwo praktycznych informacji, ogromna galeria zdjęć, imprezy, atrakcje, historia, kultura i wiele innych. Gorąco polecam!
www.tokio.polemb.net - oficjalna strona ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Tokio. Na stronie znajdziecie najświeższe informacje na temat Polski oraz działalności Ambasady w Japonii, a także współpracy pomiędzy Polską i Japonią. Stronka ładna, prosta i bardzo przejrzysta.

www.manggha.krakow.pl - Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha" w Krakowie. Uznanie dla wszystkich angażujących się w ten projekt. Polecam. 
www.sunshinkai.org.pl - strona warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Drogi Herbaty Urasenke Tankōkai Sunshinka.  Dla osób chcących zgłębić swoją wiedzę na temat zielonej herbaty.  Sam z przyjemnością wybiorę się na ich warsztaty. www.polska-azja.plto strona Centrum Studiów Polska-Azja, która wywodzi się z grupy tematycznej Polska - Azja (Asian Global Players). Jej członkowie postawili sobie za cel zdobywanie i rozpowszechnianie wiedzy na temat krajów Azji Dalekowschodniej, w tym w szczególności Chin, Korei, Indonezji, Japonii, Kambodży, Tajwanu i Wietnamu, a także Indii. Z pewnością ważne źródło informacji dla wszystkich zainteresowanych rozpoczęciem inwestycji na rynkach azjatyckich. Zespół ekspertów i praktyków oferuje pomoc w realizacji projektów w tej części globu. Strona od strony wizualno-technicznej zrobiona poprawnie. Informacje o samej Japonii raczej lakoniczne, jednak zajrzeć od czasu do czasu na pewno nie zaszkodzi.

Ogólnie o Japonii
www.konnichiwa.pl - jedna z największych polskich stron internetowych poświęconych Japonii. Tej stronki chyba nie trzeba przedstawiać żadnemu fanowi Japonii. Jak najbardziej polecam. Może tylko przy takiej popularności można by popracować nad grafiką oraz przejrzystością strony.
http://klubjaponia.org - internetowy klub zrzeszający miłośników Kraju Kwitnącej Wiśni.
https://exorientelux.pl - biuro podróży Ex Oriente Lux specjalizujące się w organizowaniu podróży i wycieczek do Japonii. Biuro posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i organizowaniu wypraw do Kraju Kwitnącej Wiśni oraz do innych krajów Azji.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Japonia  - ogrom rzetelnych informacji na temat Japonii. Sam korzystałem wiele razy. Polecam!
www.japoland.pl - ogólna strona o Japonii. Prosta w nawigacji. Znalazłem tam sporo ciekawych informacji. Fajnie napisane artykuły z ładnymi zdjęciami, a do tego znalazło się jeszcze forum oraz możliwość przetłumaczenia swojego imienia. Jak najbardziej polecam przyjrzeć się bliżej tej stronie.
www.japonia.xmc.pl -  strona o Japonii. Niezbyt rozbudowana, prosta graficznie. 
http://forum.ohayo-nippon.net/- forum o wszystkim co związane z Japonią.
http://sierus.w.interia.pl - strona poświęcona Japonii. Na stronie znajdują się wiadomości z Japonii, historii, kulturze i geografii.
Ostatnia aktualizacja strony w 2005 roku.
www.iaponia.pl - to jest dokładnie to czego długo szukałem w polskim internecie. Strona zarówno pod względem merytorycznym, wizualnym jak i technicznym spełnia moje wszelkie oczekiwania. Koniecznie zachęcam wszystkich do odwiedzenia strony oraz forum.
www.japonia.fora.pl - forum o wszystkim co związane z Japonią. Można zajrzeć od czasu do czasu.
www.darekjapan.pl - strona prywatna. 
www.japonia.org.pl - obszerne kompendium wiedzy na temat Japonii. Spore forum, dużo artykułów, raczej symboliczny sklepik internetowy.
http://japoniadream.pl/news.php - strona o Japonii, wszystkiego po troszku. 
www.tenshu.pl - wszystkiego po trochu o Japonii. Stronka prosta i przejrzysta.
www.japan-page.republika.pl - prywatna strona o tematyce japońskiej. Sporo ciekawych informacji. Widzę wiele godzin spędzonych na jej tworzeniu za co należy się szacunek. Od strony graficznej dość uboga. Trudno się czyta artykuły, które w obecnej formie się zlewają. Nie wszystkie podstronki się otwierają, to samo odnosi się do zdjęć, których jakość również mogłaby być lepsza. 
www.japonia.info - nie mogę powiedzieć, aby strona mnie urzekła. Informacje bardzo szczątkowe, zdjęcia mikroskopijne bądź o niskiej jakości. Ogólnie słabo.

Anime i Manga
www.anime-gate.pl -  wszystko na temat anime. Naprawdę sporo informacji.    
www.animelyrics.com - anglojęzyczna strona zawierająca sporą ilość tekstów piosenek zarówno z anime, gier jak i utworów japońskiej muzyki rozrywkowej.
www.anime.com.pl - jak sama nazwa strony wskazuje tematyką serwisu jest managa, anime oraz Japonia. Witryna zawiera niusy, artykuły, recenzje, galerie obrazków, zdjęcia z konwentów oraz różne pliki do pobrania. Nie rozumiem o co chodzi z hasłem nad nazwą strony "Zesraj się a nie daj się"???
www.anime4u.boo.pl - strona to portal opisujący anime oraz mangi. Tworzony przez fanów dla fanów. 
http://azunime.net -  Strona poświęcona animacji japońskiej. Znajdziesz tu recenzje serii i filmów anime.
www.manga.gildia.pl - Gildia poświęcona Mandze i Anime. Znajdziesz tutaj obszerne źródło informacji na temat anime, mangi, gier, filmów oraz kulturze Japonii.
www.gtonizuka.prv.pl -  strona poświęcona Eikichi Onizuce. Znajdziecie tu informacje zarówno o mandze, anime jak i filmie live-action. Strona wygrała konkurs "Waneko" na najlepszy Fansite o GTO.
www.start.waneko.pl/start - wydawnictwo japońskiej mangi. Polecam.
www.bestanime.pl - Strona i forum o anime, mandze oraz o wszystkim co z nimi związane. Bardzo ładna stronka.
www.howtodrawmanga.com/tutorial.html -anglojęzyczna strona zawierająca  porady dla początkujących rysowników mangi
.
www.animegarden.eworks.pl - strona grupy fansubberskiej - Anime Garden.
www.animesub.info - strona z obszerną bazą z napisami do anime.
www.animeh.pl - stronka poświęcona anime
.

Sklepy internetowe
www.sklepjaponski.com - produktów niestety niewiele, a i jakość zdjęć mogłaby być odrobinę lepsza. Konkurencja jednak w Polsce niewielka tak więc cieszmy się, że wogóle są.
www.duchjaponii.pl - pierwsze wrażenie miłe (kolorowo i przejrzyście), niestety sama oferta sklepu niewielka. Cóż takie prawa rynku, popyt tworzy podaż. Ceny chyba również są barierą dla wielu.
www.sklep.soto.waw.pl - wybór produktów podobny jak u konkurentów. Zdjęcia mogłyby być lepsze.
www.sushi-shop.pl - sporo produktów spożywczych oraz akcesoriów związanych z jedzeniem, piciem herbaty oraz sake, a do tego wiele innych produktów. Niestety sporo rzeczy z Chin. Zdjęcia produktów lepsze niż u konkurencji, strona prosta i przejrzysta, może tylko ten czerwony kolor tła staje się zbyt męczący po czasie.

www.nagomi.pl- bardzo miłe zaskoczenie. Sklep oferuje szeroką gamę produktów ceramicznych oraz dobrą jakościowo herbatę. Od strony wizualnej również duży plus. Strona bardzo przejrzysta oraz łatwa w nawigacji, a zdjęcia produktów lepsze niż u konkurencji. Polecam!
www.oedo.pl - głownie manga, a także anime, słowniki, muzyka, czasopisma i parę innych rzeczy. Stron prosta i dostatecznie przejrzysta.
www.kokeshidesigns.com - strona anglojęzyczna, wiele informacji na temat Kokeshi + sklep internetowy.  Produkty nie są tanie, ale za jakość się płaci.
www.kokeshishop.co.uk - jak wyżej,
strona anglojęzyczna, wiele informacji na temat Kokeshi + sklep internetowy.
www.japan-shop.com - stronka z listą sklepów internetowych z produktami o tematyce japońskiej. Tutaj chyba można znaleźć wszystko:-)
www.tokyocube.com/main.php - bez komentarza. Sami zobaczcie, gorąco polecam.

Strony Polaków mieszkających w Japonii
http://ark2.media.eng.hokudai.ac.jp/polonia/index.php - strona Polaków mieszkających na wyspie Hokkaido. Dla mieszkających w Hokkaido jak najbardziej godna polecenia.
http://klikdotsystems.jp/stronapolska - strona stworzona przez Polaków mieszkających w Japonii. Życie, kultura, Japonia widziana oczami Polaków, ciekawe artykuły i wiele innych. Obowiązkowa strona dla Polaków zamieszkujących Kraj Kwitnącej Wiśni. Ostatnio chyba rzadko aktualizowana.

http://estiej.friko.pl -  stronka amatorska, miejscami autor bywa niezwykle zabawny. Jego doświadczenia oraz uwagi mogą się wszystkim chętnym do zamieszkania w Japonii okazać bardzo pomocne.  Zajrzeć na pewno nie zaszkodzi.

Origami
www.origami.art.pl - wyrazy uznania, świetna strona. Mnóstwo informacji, świetne zdjęcia, diagramy, artykuły i wiele innych. Polecam gorąco.
www.origami.friko.pl -  Origami modułowe, duża ilość zdjęć, diagramy, sporo linków. Dla fanów origami jak najbardziej.
www.origami.as - anglojęzyczna strona poświęcona origami. Jedna z lepszych.
www.origamishrine.com -strona anglojęzyczna poświęcona origami. Znajdują się na niej diagramy, porady, wyjaśnienie symboli dla początkujących. Strona jest przejrzysta oraz prosta w nawigacji.
www.origami.org.pl - strona Polskiego Centrum Origami. Sporo ciekawych informacji na temat origami oraz wydarzeń z nią związanych, historia, techniki składania, forum oraz linki. Popieram i polecam.
www.origami.com - strona anglojęzyczna. Można sprawdzić, chociaż bez rewelacji. 
www.paperfolding.com - strona anglojęzyczna. Można zobaczyć.

Nauka języka
www.japonski.eskk.pl - kurs języka japońskiego dla początkujących organizowany przez Europejską Szkołę Kursów Korespondencyjnych. Chyba jedna z niewielu opcji dla chcących się uczyć japońskiego w tej formie.
www.japonka.pl - strona poświęcona nauce języka japońskiego. Bardzo ładna i przejrzysta, większość materiałów bezpłatna. Słowa uznania, widać, że twórcy włożyli w to wiele serce i pracy.
http://sakura.org.pl - strona szkoły języka japońskiego dla osób z stolicy oraz Trójmiasta. Bardzo podoba mi sie graficzny minimalizm strony.
www.slownikonline.yoyo.pl - coż, jeśli chodzi o liczbe słowników online japońsko-polskich i na odwrót to niestety nie jest dobrze, a nawet tragicznie. Dlatego też, mimo iż www.slownikonline.yoyo.pl ideałem nie jest, wielki ukłon w stronę autora za jego stworzenie i ciągłą rozbudowę.

Różne
http://kuchniajaponska.wordpress.com - blog z przepisami dań japońskich. Fajnie, że znalazło się miejsce na taką stronę w wirtualnym świecie o Japonii. Strona ładna i przejrzysta. Polecam.
www.heartofsword.com - strona poświęcona Rurouni Kenshin (strona nie działa 16.10.2008 r.)
www.tohoku.pl - Mariusz Dąbrowski & Kahori Sato prezentują: przepiękny, bogaty kulturowo i prawie nieznany region Japonii.  Prosta i  niewielka (a szkoda) stronka, można tam znaleźć kilka ciekawych zdjęć. (strona nie działa 16.10.2008 r.)
http://tokyobynight.pl - prywatna strona Jacka Wicińskiego, który mieszka i pracuje w Japonii. Stronka ciekawa i przejrzysta.
www.karate-tsunami.pl - strona internetowa poświęcona karate tsunami. Tsunami jest stylem, który nie tylko pozwoli Ci skutecznie obronić się, ale także nauczy wartości zdrowia i życia.
www.e-kartki.glg.pl - Jeśli chcesz wysłać swoim znajomym e-kartke z twojego ulubionego anime lub mangi to dobrze trafiłeś! Stale powiększający się zbiór e-kartek gwarantuje, że każdy fan japońskiej kreski znajdzie tu coś dla siebie. Czemu nie, zawsze to coś nowego w sieci.
www.tpjwlkp.prv.pl - znaleźć tutaj można informacje dotyczące zarówno "Towarzystwa Polsko-Japońskiego" jak i Japonii. Strona skromna, prosta i przejrzysta. Ostatnia aktualizacja w 2007 roku.

www.amcenter.info - dla fanów piosenkarki popowej - Ayumi Hamasaki. Strona wygląda estetycznie i przejrzyście. (strona nie działa 16.10.2008 r.)
http://strony.aster.pl/geisha - jak sama nazwa sugeruje, tematyką strony są gejsze. Strona prosta i przejrzysta, sporo zdjęć, poprawna merytorycznie. Kilka drobnych niedociągnięć się znajdzie (np. nie wszystkie linki działają), ale ogólnie wrażenie pozytywne.
www.ebonsai.pl  - trudno się do czegokolwiek przyczepić. Strona ładna i przyjazna w nawigacji. Polecam i to nie tylko miłośnikom minaturowych drzewek.
www.ogrody-bonsai.pl - dla wszystkich, którzy pragną poznać sztukę bonsai w praktyce i szukają do tego pomocnej dłoni. Strona prosta, bez zbędnych dodatków, intuicyjna w nawigacji.
www.samuraje.com - jak sama nazwa wzkazuje, jest to strona poświęcona Samurajom. Autor porusza ten temat niezwykle dokładnie i skrupulatnie. Od strony merytorycznej jestem pod wrażeniem. Nawigacja strony również poprawna. Czasem trudno się czyta ogromne ilości tekstu pisane ciągiem. Ogólnie grutulacje dla autora za rzetelność oraz cierpliwość przy tworzeniu strony.

All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2008-2009 by Moja Japonia